Plzeň 21. června 2012

Zastupitelstvo města Plzně ze svého dnešního programu na začátku jednání stáhlo bod o prodeji zbývajících pozemků firmě Amádeus Real. Tyto pozemky jsou nezbytné pro stavbu OC Aréna/Corso. V uplynulém týdnu napsalo v této věci dopis zastupitelům více než osm set Plzeňanek a Plzeňanů. Ti jsou teď potěšeni úspěšností svého apelu na své volené zástupce.

„Považujeme to za úspěch v naší snaze zabránit výstavbě obřího obchodního centra na místě bývalého domu kultury v Plzni. Bez pozemků města se příprava obchodního domu může zdržet o několik let. Amádeus by musel celý projekt od základu přepracovat. Jsme ale velmi ostražití a budeme jednání radních a zastupitelů nadále velmi pečlivě sledovat.“, říká Martin Marek, mluvčí přípravného výboru referenda.

 

Jednání zastupitelstva se zúčastnili i další členové přípravného výboru referenda, pod jehož vyhlášení se již podepsalo přes 10.000 Plzeňanek a Plzeňanů. Svou přítomností před radnicí a na zahájení jednání dali najevo, jak pečlivě jsou rozhodnutí zastupitelstva sledována plzeňskou veřejností. Petr Vaněk, jeden ze členů přípravného výboru, poděkoval zastupitelům za stažení tohoto bodu a vyjádřil naději, že budou zastupitelé i v budoucnu hlasovat ve prospěch města a jeho občanů.

 

Po úspěchu v podobě stažení bodu z jednání zastupitelstva je cílem přípravného výboru referenda co nejrychleji dosbírat potřebný počet podpisů a dosáhnout vyhlášení referenda v termínu podzimních voleb do krajského zastupitelstva. „Právě teď je ten správný čas, aby se Plzeňané připojili svým podpisem pod návrh referenda. Jedině rozhodnutí samotných občanů může projektu obřího obchodního centra definitivně zabránit. Zastupitelé již v minulosti prokázali, že na jejich slovo se nelze bohužel spoléhat. Uzavírá Martin Marek, s odkazem na původně schválenou architektonickou soutěž a její zrušení v loňském roce.

 

Kontakty:

Martin Marek, zmocněnec přípravného výboru referenda, 775 055 665

Petr Vaněk, člen přípravného výboru referenda, 732 973 178

 

 

Doplňující informace:

 

Aktuální informace o referendu jsou k nalezení na webových stránkách k referendu www.referendum.plzenane.cz a na Facebooku na www.facebook.com/referendumplzen.

 

Přípravný výbor k návrhu na vyhlášení místního referenda tvoří: Martin Marek, Petr Vaněk, Filip Kastl, Martin Potůček, Vladimíra Nová, Martin Hyťha, Štěpánka Balcarová a Miroslav Klas.

 

Návrh na vypsání místního referenda již od počátku podporují tato občanská sdružení: Plzeňané, KULTURA(K) VÍTĚZÍ, Děti Země, Roudná za důstojný život.

Comments are closed.


Podporují nás

KULTURA(K) VÍTĚZÍ
.


.


.


Zapojte se