Vybrané novinové články a reportáže

2012

6.8.2012

Sdružení proti stavbě centra Corso předala radnici podpisy k referendu

Občanská sdružení, která se bouří proti stavbě nákupního komplexu Corso Americká, předala úředníkům magistrátu podpisy k referendu. Od října jich nasbírali od Plzeňanů 14 768, což je o 1300 více než stanoví zákonem dané minimum pro konání místního referenda. Přípravný výbor referenda stavbu nákupního centra odmítá a na místě zbouraného Domu kultury Imwest prosazuje park. Lidové hlasování navrhuje spojit s podzimními krajskými volbami 12. a 13 října.  Celý článek

22.7.2012

Referendum kvůli novému Corsu je na spadnutí, petice má dost podpisů

Možnost, že obyvatelé Plzně budou hlasovat o osudu projektu stavby obřího obchodního komplexu Corso Americká, je již zcela reálná. Navrhovatelé referenda nasbírali pod petici přes 13 tisíc podpisů. Celý článek

22.6.2012

Na radnici vlály transparenty

Neměňte Plzeň sami! Obchoďáky dusí Baxa Plzeňáky! Nehlasujte proti svým voličům! Nechceme zRUNDovanou Plzeň! S transparenty s takovými nápisy přišli ve čtvrtek aktivisté proti stavbě obřího multifunkčního centra na jednání městských zastupitelů. Nejdříve s nimi mávali před radnicí, později se přesunuli do jednacího sálu, kde červnová schůze zastupitelstva probíhala. Celý článek

14.5.2012

Petici za referendum kvůli centru Corso scházejí dva tisíce podpisů

O chystaném obchodně-kulturnímu centru Corso, které má nahradit zbouraný Dům kultury, možná budou Plzeňané rozhodovat v referendu. Občanskému sdružení, které sbírá podpisy k petici za vyhlášení lidového hlasování, už totiž chybí jen dva tisíce podpisů z potřebných 13 500. Občanské sdružení Plzeňané, které sbírá podpisy, výrazně pokročilo ke svému cíli. „Chybí nám ještě zhruba dva tisíce podpisů. Minimálně další dva tisíce chceme sehnat jako rezervu, pokud by nějaké podpisy byly neplatné,“ nechal se slyšet Martin Marek ze sdružení. Celý článek

2011

7.11.2011

Odpůrci nového obchodního centra v Plzni kritizují chyby v posudku vlivu stavby na životní prostředí

Velmi emotivní bylo další jednání o novém obchodním centru v Plzni, které má vyrůst na místě Domu kultury Inwest. Ten začne firma Amadeus Plzeň letos v zimě bourat. Podle odpůrců projektu zhorší zvýšená doprava kolem nového centra už tak špatné ovzduší v Plzni. Zhruba stovka lidí dala svůj nesouhlas najevo při veřejném projednání posudku vlivů stavby na životní prostředí.

Referendum proti OC Arena už má 7 000 podpisů

Stále více populárním tématem se pro Plzeňany stává výstavba OC Area na místě dnešního Inwestu. Dokazuje to jejich podpora referenda, které ztvrdili už 7 000 podpisy.

4.11.2011

Odpůrci Arény našli v posudku chyby

Největší dopad bude mít Aréna na dopravu, na Denisově nábřeží vznikne dvouproudá silnice a auta přibudou i v okolních ulicích. „Píšete tu, že na Wilsonův most najede od Arény 625 aut, jedním směrem jich odjede 360, druhým 70. Co se stane s těmi zbylými 195 vozy? Spadnou do řeky?” žádal vysvětlení aktivista, čímž vyvolal v sále pobavený smích. Nakonec se ale odpovědi nedočkal. „V číslech může být chyba,” připustil Jan Martolos, jeden ze zpracovatelů dokumentace.
Odpůrci nové plzeňské Arény jsou připraveni podat žalobu k soudu

Palba kritiků na projekt společnosti Amádeus Plzeň je srovnatelná s odporem, na který před deseti roky narazil plán postavit v Plzni slévárnu hliníku Nemak.

3.11.2011

Projednávání posudku na OC Arena bylo dlouhé a bouřlivé

Velmi dlouhé a hlavně bouřlivé bylo ve středu 2. listopadu veřejné projednávání posudku EIA na OC Arena, které má vyrůst v místě dnešního Inwestu. Posudek má zjistit vliv stavby na okolí. Investor obchodního domu OC Arena naráží v poslední době na velký odpor obyvatel, petiční akce za referendum k Inwestu pokračuje denně.

 

V posudku je řada chyb, tvrdí odpůrci obchodního centra Aréna v Plzni

Nelítostný zápas o každou větu ale občas také frašku připomínalo středeční veřejné jednání, při kterém se probíralo, jak může ovlivnit životní prostředí v Plzni plánované obchodní centrum Aréna. Má vyrůst na místě dnešního Domu kultury Inwest určeného k demolici. Plán naráží ve městě na odpor tisíců lidí.

 

Kdy bagry kousnou do Inwestu?

Plzeň – Zatímco desítky aktivistů sbírají podpisy proti stavbě Arény, vypadá to, že investor v tichosti získá demoliční výměr k likvidaci Inwestu.

 

1.11.2011

Přijďte vyjádřit svůj názor na to, jak plánované OC Aréna ovlivní životní prostředí v Plzni!

V budově Úřadu městského obvodu Plzeň 3 se bude ve středu 2. listopadu ´přetřásat´ kauza Ochodní centrum Aréna Plzeň. Na 14. hodinu je naplánovano veřejné projednání posudku a současné dokumentace projektu ve smyslu jeho vlivu na životní prostředí.

Odpůrce a investora čeká důležitý souboj o nový obchoďák v Plzni

Jedna z velkých bitev o projekt výstavby obchodního centra mezi Americkou třídou a Denisovým nábřežím v Plzni se uskuteční ve středu 2. listopadu v budově Úřadu městské části Plzeň-střed v sadech Pětatřicátníků. Od 14 hodin je zde totiž naplánováno veřejné projednání posudku vlivu stavby na životní prostředí.

17.10.2011

Lidé chtějí referendum o stavbě Areny v Plzni, už je jich čtyři tisíce

Už ke čtyřem tisícům se blíží počet lidí, kteří se v Plzni podepsali pod petici žádající referendum, které má zabránit výstavbě obchodního centra na nábřeží Radbuzy. Komplex, který chce postavit společnost Amádeus, má nahradit k demolici odsouzený Kulturní dům.

14.10.2011

Návrh na vyhlášení referenda již podepsalo 3000 Plzeňanů

Návrh na vyhlášení referenda proti stavbě OC Aréna/Corso v centru Plzně podepsalo během pouhých sedmi dní více než 3000 Plzeňanů a Plzeňanek. Přípravnému výboru se ozývají malé prodejny, které by rády umístily ve svých obchodech podpisový arch.

13.10.2011

Pod návrh za referendum se už podepsalo 3 000 Plzeňanů!

Za pouhých sedm pracovních dní nasbírali členové přípravného výboru k návrhu na vyhlášení místního referenda proti stavbě OC Aréna/Corso v centru Plzně více než 3 000 podpisů.

11.10.2011

Plzeňané hájí „Dům hrůzy“

„Snad končí doba rezignované lhostejnosti a přichází čas, kdy se lidé budou o své město aktivně zajímat a chránit ho. A také sledovat, jak jednotliví radní a zastupitelé problematických kauzách vystupují – v důsledku by to pak měli pocítit při volbách. “

 8.10.2011

Návrh na vyhlášení referenda již podepsalo 1100 Plzeňanů!

Návrh na vyhlášení referenda proti stavbě OC Aréna/Corso v centru Plzně podepsalo během pouhých dvou dní více než 1100 Plzeňanů a Plzeňanek. O vyhlášení referenda je v Plzni velký zájem.

5.10.2011

Stavbě obřího centra v Plzni má zabránit referendum

Odpůrci výstavby obřího multifunkčního komplexu v centru Plzně mají novou zbraň. Stavbě nazvané Corso Americká, která má vyrůst na místě současného Domu kultury, chtějí zabránit pomocí referenda.

 Bude v Plzni o novém OC referendum?

Ke „Kultura(k) vítězí“ se přidala další plzeňská sdružení, například Děti Země, Plzeňané nebo Roudná za důstojný život. Obyvatelé Plzně mohou svůj souhlas s návrhem referenda vyjádřit podpisem, a to každý všední den od 9 do 18 hodin v prostoru U Branky.

4.10.2011

Plzeňané: Nechte nám kulturu, další obchody nechceme

Pět občanských sdružení v Plzni chce místním referendem zabránit nové nákupní galerii. Obchody by měly vyrůst na místě plzeňského domu kultury.

Pro referendum se podepsaly už stovky lidí

Podobný názor už projevilo několik set Plzeňanů a iniciátoři akce během prvních šesti hodin nasbírali kolem pěti stovek podpisů.

 Petiční archy podepsaly stovky lidí

Od úterý tu sbírají hlasy Plzeňanů, jimiž chtějí donutit politiky na radnici vypsat místní referendum proti stavbě nového obchodního centra Aréna v místech dnešního Domu kultury Inwest na Americké třídě. „Ještě potřebujeme 13 tisíc podpisů,” potvrdil v úterý kolem 15. hodiny Martin Marek, který akci spolupořádá.

Odpůrci bourání kulturáku v Plzni sbírají podpisy pro konání referenda

Další zbraň vytáhla občanská sdružení, která bojují proti chystané výstavbě obchodnímu centra, po zboření domu kultury Inwest na Americké třídě v Plzni. Usilují o tom, aby o záměru společnosti Amádeus hlasovali Plzeňané v místním referendu. Už začali sbírat podpisy potřebného pro jeho vyhlášení.

Na podporu referenda za kulturák už vznikl web

Občanské sdružení Kulltura(k) vítězí se rozhodlo usilovat o referendum k Inwestu. A sotva se informace dostala k veřejnosti, už je tady webová stránka, která vám poví o akci víc a ještě se tam můžete k protestu připojit. O silné podpoře návrhu na vyhlášení referenda svědčí podpora hned pěti občanských sdružení a pěti osobností, které jsou členy přípravného výboru.

Proti nákupnímu Corsu svolávají referendum

Zástupci občanského sdružení Kultura(k) vítězí podporovaní částí veřejnosti a dalšími občanskými sdruženími, chtějí získat zhruba 13,5 tisíce hlasů Plzeňanů (deset procent ze 134 791 oprávněných voličů z roku 2010) a referendum prosadit.

Občanské sdružení „Kultura(k) vítězí!“ chce referendum Inwestu
Svoji novou strategii zveřejnilo včera odpoledne plzeňské občanské sdružení „Kultura(k) vítězí!“. To už téměř dva roky bojuje za to, aby na místě současného Domu kultury postavil investor budovu podle kvalitního architektonického návrhu, aby budova sdružovala více funkcí, než jen obchodní – a zachovala alespoň dílčím způsobem původní kulturní funkci.

3.10.2011

Aktivisté v Plzni nechtějí nákupní centrum, žádají referendum

Místním referendem chce pět občanských sdružení zabránit výstavbě nákupní galerie na místě plzeňského domu kultury. Hodlá ho zbořit firma Amádeus Plzeň a do nové budovy plánuje investovat v příštích dvou letech 2,5 miliardy korun.

Odpůrci obchodního centra Corso Americká chtějí referendum

Vyhlášení referenda, které má rozhodnout o tom, zda na místě Domu kultury Inwest vyroste obchodní centrum, se dožadují členové několika plzeňských občanských sdružení. Podpisy začnou shánět v úterý 4. října!


Podporují nás

KULTURA(K) VÍTĚZÍ
.


.


.


Zapojte se